TVÁŘE FILMU

DOMINIK — Tomáš Havlínek

Dominik Stolbenko pracuje v Centrále speciálních činností – oddělení policie, které vyšetřuje zločiny spáchané vílami, případně vílám. V počtu vyřešených případů si sice nevede špatně, v životě ale tápe. Navíc rozhodně není prototypem obdivuhodného policisty. K psychickým problémům, které má od dětství, kdy viděl, jak mu víla sežrala mámu, se přidala postupně i závislost na prášcích a alkoholu.

Zprvu poznáváme spíše jeho špatné vlastnosti – pokrytectví, sobectví, alibismus a prospěchářství. Zkrátka není to hrdina, do kterého bychom se hned zamilovali a vlastně ani později, ale i tak mu postupně začneme fandit.


LÉTO — Zuska Velichová

Vedle Dominika je tu nevinně a naivně působící rusalka Léto, která je jeho naprostým opakem. Kontrast nejen ukazující rozdíly mezi lidmi a vílami, ale hlavně to, jak jsou si ve skutečnosti podobní. Léto na jedné straně umí být éterická, tichá, zakřiknutá, poslušná a něžná, tak jak jsme zvyklí u pohádkových víl, ale na straně druhé dokáže být chladnokrevná, urputná, pragmatická, krvelačná, nemilosrdná a živočišná.

Naivita a křehkost Léto, je stejně jako u všech ostatních víl, jen zdánlivá. V jejím útlém těle je tolik síly, že se o tom žádnému člověku ani nezdá, co je ovšem na Léto unikátní je nejen její fyzická síla, ale především síla její mysli.


DANIELA — Eliška Matzkeová

Se samotnou Danielou Kellerovou nemáme příliš příležitost se seznámit, jelikož poměrně na začátku celého příběhu zemře v zubech víly Léto. Úspěšně vystudovala práva a má proto smysl pro byrokracii a spravedlnost.

Skutečnost, že namísto aby se dala na dráhu právničky, nastoupila k Centrále speciálních činností, vedla k tomu, že se nenávratně rozkmotřila s vlastní matkou a žije tak úplně sama. Danielu poznáme především jako jednu z tváří víly Léto